Moja pielęgnacja

Cześć wszystkim :)
Jak minął tydzień ? Ja jestem zadowolona z jego przebiegu, coś zaczyna się dziać na uczelni, ostatni semestr, powoli wyczuwalny jest już strach wynikający z pisania pracy licencjackiej oraz jej obrony, dodatkowo jeszcze zaliczenie praktyczne. Przychodząc w październiku na uczelnie, nie sądziłam, że to tak szybko minie. Lada dzień marzec, wiosna, a do końca semestru coraz mniej czasu, chyba zaczynam panikować :D

Ale dzisiaj przychodzę do Was z moja pielęgnacją, która niedługo ze względu na badania do pracy licencjackiej ulegnie zmianie :)Cała pielęgnacja składa się z 4 etapów : 
  1. Demakijaż
  2. Oczyszczenie 
  3. Regeneracja
  4. Odżywienie 

Demakijaż

Jest to czynność, której staram się poświęcić najwięcej uwagi, wykonuję go spokojnie, nie śpiesząc się. Na ten moment, zamiennie używam dwóch produktów, płynu micelarnego AA, oraz głęboko oczyszczającego płynu micelarnego z serii północnej marki Natura Siberica

AA Tonizujący płyn micelarny - produkt dobrze oczyszcza twarz z zanieczyszczeń. Płyn doskonale zmywa nawet trudny makijaż, odświeża skórę i daje uczucie świeżości. Produkt ma neutralny zapach, co niewątpliwie jest jego zaletą.

Natura Siberica, głęboko oczyszczający płyn micelarny - produkt bardzo dobrze zmniejsza widoczność zaskórników, odtyka pory i wyrównuje koloryt skóry. Po jego zastosowaniu skóra jest odżywiona i bardziej nawilżona. Jeden z lepszych produktów jakich używałam.

Oczyszczenie 

Raz w tygodniu używam do czyszczenia twarzy czarnego mydła marki Natura Siberica, żeby pozbyć się zanieczyszczeń dnia codziennego. Jest ono bogate w wyciągi z syberyjskich jagód i ziół, a jego bazą jest aktywowany węgiel, który dzięki swoim właściwościom absorbującym usuwa zanieczyszczenia z porów znajdujących się na skórze.

Regeneracja 

Żeby zregenerować twarz po zimie, która jeszcze nas nie opuszcza staram się dostarczyć skórze jak najwięcej witamin i mikroelementów. Warto wykorzystać do tego różnego rodzaju maseczki, glinki czy serum, które wykazują właściwości nawilżające, odżywcze i dostosowane do potrzeb naszej skóry. Maseczkę nakładam wieczorem, tak aby wspomóc procesy regeneracyjne, które najsilniejsze są nocą. Aktualnie używam : 

Północna maska oczyszczająca Natura Siberica - maska ma bardzo przyjemną konsystencję, lekko jedwabną, skóra po jej użyciu jest nawilżona i widocznie oczyszczona. Jest to zdecydowanie jedno z moich ulubionych produktów. 

Biała glinka Nacomi - produkt zawiera krzem, potas, selen, aluminium, mangan, fosfor, dzięki czemu jest doskonały do pochłaniania toksyn, zanieczyszczeń i eliminuje bakterie. Twarz już po pierwszym użyciu jest wygładzona. Glinka należy do najdelikatniejszych, dlatego polecana jest dla cery suchej, delikatnej i z pierwszymi oznakami starzenia. 

Odżywienie 

Jest to ważna czynność, której poddajemy naszą twarz codziennie rano nakładając krem, oraz wieczorem, gdy wklepujemy mazidło w skórę. Do pielęgnacji używam kremów z Vianka (o tej marce będziecie mogli poczytać już niedługo), pomarańczowego na dzień, oraz różowego na noc. Dodatkowo pod makijaż nakładam serum z Le cafe de beaute, dzięki któremu makijaż lepiej się trzyma, a skóra wygląda na lepiej nawilżoną i wygładzoną. 


Pielęgnacja jest bardzo ważnym elementem w naszym codziennym życiu, warto metodą prób i błędów znaleźć odpowiednie dla naszej skóry kosmetyki, które sprawdzą się w jej ochronie :) 

Miłego dnia ! :) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Choroby tarczycy, a zmiany skórne

Diagnostyka skóry

Obrona marki GoCranberry