Obrona marki GoCranberryObrona licencjatu było zwieńczeniem trzy letniej walki o wyższe wykształcenie, więc starałam się postawić samej sobie wysoką poprzeczkę jeżeli chodzi o temat. Celem pracy była ocena wpływu produktów  marki „GoCranberry” bogatej w substancje aktywne pochodzenia naturalnego na skórę suchą. Ocenie poddano stopień nawilżenia, pigmentacji, złuszczenia, elastyczności i natłuszczenia skóry.

Suchość skóry w dzisiejszych czasach pojawia się coraz częściej co nadaje mu rangę zmiany klinicznej. Dotychczas to osoby starsze stanowiły główną grupę ze względu na ich objawy związane z endogennym procesem starzenia się skóry, a co za tym idzie zmniejszoną syntezą lipidów w naskórku. Współcześnie natomiast coraz więcej ludzi narażonych jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych  przez co osłabiona zostaje bariera naskórkowa. Ze względu, że sucha skóra stanowi problem kliniczny producenci kosmetyków dążą do osiągnięcia takiej receptury aby w sposób widoczny i trwały poprawiła stan skóry suchej, a także by skład kosmetyków nie podrażniał i nie wywoływał alergii  gdyż skóra ta także jest wrażliwa. Pielęgnacja skóry suchej polega na stosowaniu preparatów kosmetycznych, które wykazują działanie nawilżające oraz natłuszczające, które posiadają zdolność do odbudowy płaszcza hydrolipidowego.

Jedną z prężnie rozwijających się firm na polskim rynku jest Laboratorium NOVA, które powstało w 2011 roku. Jej powstanie jest odpowiedzią na coraz większe wymagania jakie stawiają konsumenci firmom produkującym kosmetyki. Producent zapewnia, że preparaty kosmetyczne są wykonane z najwyższej jakości surowców, a receptury opracowane w taki sposób aby ich działanie było jak najbardziej skuteczne. Laboratorium posiada trzy serie : GoArgan+, GoCranberry oraz Mikkolo.

Wśród składników aktywnych marki GoCranberry znajdziemy ekstrakt z owoców i olej z owoców żurawiny, olej arganowy, olej z pestek moreli, olej z ogórecznika lekarskiego, a także olej ze słodkich migdałów. Innymi składnikami aktywnymi są: skwalan, hialuronian sodu, alantoina i pantenol.

Analiza polegała na przeprowadzeniu 4 pomiarów probantce, która stosowała kosmetyki dwa razy dziennie – rano i wieczorem, a następnie analizie skóry przed nałożeniem produktów, oraz 15 minut po. Podczas każdego badania wykonywane były trzy pomiary mierzonego parametru na policzku i trzy pomiary w strefie T. Następnie na podstawie tych wyników wyliczana była średnia arytmetyczna i umownie nazywana pomiarem

Po miesięcznej kuracji efekty są zaskakujące i przeszły moja najśmielsze oczekiwania. Badane kosmetyki spowodowały zauważalny wzrost elastyczności, ilości sebum, co doprowadziło do zwiększenia naturalnej bariery ochronnej skóry, która jest odpowiedzialna za utrzymanie prawidłowych parametrów skóry, a także wzrost nawilżenia co przekłada się na zatrzymanie wody w wierzchnich warstwach naskórka. 
Regularne stosowanie produktów marki GoCranberry na skórę suchą zmniejszyło objawy przesuszenia oraz poprawiło kondycję skóry. 

Z przeprowadzonych badań jak i z całej pracy licencjackiej jestem bardzo zadowolona, był to dla mnie bardzo dobry czas, w którym zdobyłam ogromną wiedzę, nabyłam doświadczenia, a także przeprowadzać pomiary i analizować ich wyniki dobierając kosmetyki zawierające odpowiednie składniki aktywne potrzebne dla danego rodzaju cery. To były dobre trzy lata :)Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Choroby tarczycy, a zmiany skórne

Diagnostyka skóry